2013 m. liepos 28 d., sekmadienis

Apie vaikiško kambario ypatumus

Interjero apipavidalinimas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti lengvu ir nesudėtingu užsiėmimu, tačiau norint sukurti ergonomišką, saugią ir jaukią aplinką reikia išmanyti begales dalykų. Vieni baldai tinka suaugusiųjų kambariui, o visai kiti – vaikams. Vis labiau populiarėja idėja vaikų poilsio ir žaidimų erdvei paskirti patį geriausią namo ar buto kambarį, nes saulėtoje, šviesioje patalpoje geriau vystosi mažylio regėjimas, judėjimas ir net emocinė pusiausvyra. Pasibaigus dažų ir spalvų deficito laikotarpiui vaikų baldai, žaislai ir net sienos tapo jaukios, spalvotos ir žaismingos. Pasirodo, kad šviesūs ir spalvoti vaizdai lavina mažylių fantaziją, todėl drąsiai nuspalvinkite savo vaikų kambario sienas linksmais mėgiamų animacinių filmukų personažais, besišypsančiais meškučiais, o gal net garvežiais ar lėktuvais. Visos mamos žino ko nori jų mažyliai, tačiau vaikų kambario interjero sprendimus geriau patikėti patyrusiems specialistams, kurie palengvins ne tik tėvelių rūpesčius, bet ir suteiks saugesnį gyvenimą mažiesiems.
Tačiau jei visgi planuojate patys rekonstruoti ir įrengti vaiko kambarį, Jums pravers keletas patarimų. Pirmiausia, venkite aštrių baldų kampų. Užsakinėkite tik tokius baldus, kurie neturi stačių kampų ir atsitrenkus į juos bus mažesnė rizika smarkiai susižaloti. Atminkite, kad vaikų baldai neturi būti aukšti, tamsūs ar sunkiai pasiekiami. Vaikiška lova turi būti su apsauginiais borteliais, kad miegas būtų ramus ne tik mažyliams, bet ir suaugusiems. Kambario sienos gali tapti laisva mažojo menininko išbandymų pradžia. Neleiskite piešti bet kur – geriau tam įrenkite atskirą erdvę. Piešimui paskirkite atskirą kambario sieną, kurią būtų galima nuplauti. Tam yra išrasti net specialūs dažai, kurie neskleidžia kenksmingų medžiagų ir reikalui esant jų paviršius yra lengvai nuvalomas. Vaiko kambario baldai turi būti vaikiški, nebijokite, kad greitai jie bus išaugti, atminkite, kad vaikystė yra tik kartą gyvenime, o atsiminimai iš svajonių kambario su linksmais piešiniais ir spalvotais baldais išliks visam laikui. Jei manote, kad toks kambario įrengimas kainuoja labai brangiai – paskaičiuokite kiek kainuoja gera ir kokybiška virtuvės kambario įranga ir baldai. Svarbiausi faktoriai į ką reikia atsižvelgti renkantis vaikiškus baldus, tai kambario dydis, vaiko poreikiai ir pan. Tačiau pernelyg persistengti derinant slavas ir raštų margumynus taip pat nereikėtų. Svarbu sugebėti atskirti tai kas žaisminga ir tai, kas tampa varginančiai ryšku. Dėl to patariama vengti ryškių, grynų, negesintų spalvų. Jei žavitės raudona, geriau rinkitės švelnesnius šios spalvos atspalvius. Manoma, kad švelni dobilų spalva gerina vaikų atmintį ir padeda vystytis intelektui. Varijuokite žaismingomis detalėmis. Spalvota ir ryški gali būti žaislų dėžė, šviestuvas, o gal nedidelis kilimėlis prie lovos. Tačiau atminkite, kad kas per daug - tas nesveika.
Vaiko kambario interjeras svarbus ne tik jo vystymosi raidai, bet ir mąstymui, pastabumui ir kūrybiškumui ir estetiniam suvokimui. Bene pati gražiausia vaikų kambario dekoracija gali būti pačių mažylių sukurti piešiniai, tokiu būdu bus formuojamas vaiko estetinis, neprimestas grožio suvokimas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą